Przenośne przyrządy pomiarowe

ALMEMO 202

Najnowszy przyrząd firmy Ahlborn – Almemo 202 przystosowany do współpracy z cyfrowymi czujnikami. Czujniki będą przyłączane do 2 wejść przy użyciu wtyku nowego typu zawierającego zintegrowany przetwornik A/C (analogowo/cyfrowy) i seryjny interface. Nowy wtyk będzie miał oznaczenie D7 i jest zupełnie inny w stosunku do używanych dotychczas. Każdy wtyk D7 może przetwarzać do 10 kanałów funkcyjnych.

W przyszłości będzie on użyty do obsługi multisensorów, jakkolwiek może też współpracować ze standardowymi czujnikami. Ta technologia oferuje nie tylko możliwość kompensacji temperatury czy ciśnienia atmosferycznego, ale otwiera szeroki zakres specjalnych funkcji czujników.

Przyrząd Almemo 202 jest kompaktowym miernikiem przystosowanym do aplikacji mobilnych i stacjonarnych. Zastosowana technologia oszczędzania energii gwarantuje długi czas jego pracy. Wyświetlacz o wysokiej jasności służy prezentacji wartości mierzonych, wartości szczytowych (peaks), wartości średnich, wartości granicznych, wszystko to w łatwy i zrozumiały sposób.

SOMET Piotr Szargut. Copyright © 2013. All Rights Reserved.